منابع آزمون کارشناسی ارشد علوم انسانی

منابع آزمون کارشناسی ارشد علوم انسانی, منابع کارشناسی ارشد علوم انسانی, منابع آزمون ارشد علوم انسانی, منابع ارشد علوم انسانی, منابع ازمون کارشناسی ارشد علوم انسانی, منابع ازمون ارشد علوم انسانی, منابع کنکور کارشناسی ارشد علوم انسانی, منابع کنکور ارشد علوم انسانی

منابع آزمون کارشناسی ارشد علوم انسانی

منابع آزمون کارشناسی ارشد علوم انسانی, منابع کارشناسی ارشد علوم انسانی, منابع آزمون ارشد علوم انسانی, منابع ارشد علوم انسانی, منابع ازمون کارشناسی ارشد علوم انسانی, منابع ازمون ارشد علوم انسانی, منابع کنکور کارشناسی ارشد علوم انسانی, منابع کنکور ارشد علوم انسانی


کانال تلگرام سنجش امیرکبیر و تخفیف های شگفت انگیز ساعتی و روانه

منابع آزمون کارشناسی ارشد علوم انسانی, منابع کارشناسی ارشد علوم انسانی, منابع آزمون ارشد علوم انسانی, منابع ارشد علوم انسانی, منابع ازمون کارشناسی ارشد علوم انسانی, منابع ازمون ارشد علوم انسانی, منابع کنکور کارشناسی ارشد علوم انسانی, منابع کنکور ارشد علوم انسانی

طبقه بندی موضوعی

منابع آزمون کارشناسی ارشد روانشناسی

يكشنبه, ۲۱ آبان ۱۳۹۶، ۰۴:۴۶ ب.ظ

منابع آزمون کارشناسی ارشد روانشناسی

 

لیست دروس تخصصی منابع ازمون کارشناسی ارشد روانشناسی

 

زبان تخصصی:

برای اینکه با نظریات و واژگان اساسی روانشناسی آشنا شوید لازم است که از منابع اصلی مطالعه را آغاز کنید تا با لغات پایه آشنا شوید و سپس متن های مختلف بخوانید. می توانید با کتاب لیندا لیل یا سیدمحمدی شروع کنید. بعد از تمام شدن کتاب های پایه، باید متون روانشناسی را از ویکی پدیا و متون کنکوری سال های پیش را بخوانید. از همین ابتدا برای زبان بهتر است جعبه لایتنر داشته باشید.ما لغات کتاب لیندالیل را به ترتیب حروف الفبا در نرم افزار نارنگی داریم بعد از یک بار خواندن لیندالیل می توانید از آن برای مرور لغات استفاده کنید. به زودی واژگان پرتکرار سال های گذشته را نیز اضافه خواهیم کرد. هر چه زبان به دستتان می رسد بخوانید تردید نکنید. اینکه زبان عمومی را هم قوی کنید عالی است. اگر فرصت دارید واژگان عمومی را از کتب معروفی مثل ۵۰۴ واژه هر شب بخوانید

آزمونهای مرحله ای کارشناسی ارشد روانشناسی

آمار و روش تحقیق:

همچنان کتاب اصلی و پایه ای برای آمار کتاب دکتر دلاور است که اگر بخواهید پایه ای بخوانید با آن شروع می کنید. مجموعه آمار روان آموز  که توسط سرکار خانم ابراهیمی رتبه یک ارشد روانشناسی بالینی و رتبه دو دکتری روانشناسی تهیه شده است، مجموعه ای کامل است که سعی می کند با زبانی روان مباحث مهم کنکور را ارایه کند.این مجموعه شامل سوالات کنکوری ارشد و دکتری ۱۰ سال اخیر همراه با پاسخ تشریحی است که برای تست زنی می توانید از آن استفاده کنید. نکته ای درباره کتاب سنجش امیرکبیر بگویم. این کتاب، کتاب خوبی است، مثال های زیادی هم دارد اما اشتباهات زیادی هم دارد و بخش آمار استنباطی آن مخصوصا برای دوستان دکترا و برای یک کنکور دشوارتر در ارشد، کافی نیست. به همین دلیل توصیه می شود که در کنار آن حتما مجموعه روان آموز تهیه شود. از طرفی کتاب سنجش امیرکبیرتقریبا کپی پیست کتاب دلاور است بنابراین نیاز نیست هردوی آنها خوانده شود، اگر سنجش امیرکبیررا دارید دیگر نیازی به دلاور نیست. (البته خودم باشم دلاور را هم می خوانم اما به خاطر بحث هزینه ممکن است بخواهید یکی را تهیه کنید) برای درس آمار مجموعه فلش کارتی داریم که به دلیل ماهیت این درس توصیه می کنیم حتما تهیه کنید. این فلش کارت ها برای مرور روزانه نکات و فرمول های فرار این درس لازم است. اگر کسی آمار بسیار ضعیفی دارد کلاس دکتر فراهانی قطعا به او کمک خواهد کرد.

کتاب پایه برای روش تحقیق کتاب دکتر دلاور است. منابع دیگر در جدول ارایه شده است اما اکثرا نمی توان همه آنها را مطالعه کرد از این جهت کتابی که در حال حاضر بهتر پوشش می دهد کتاب سنجش امیرکبیر است که برای تست زنی هم از همان استفاده می کنید. مجموعه روش تحقیق سایت نیز مطالب و نکات بسیار خوبی از این منابع دارد. جزوه روش تحقیق دکتر فراهانی نیز توصیه می شود

 

مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی کارشناسی ارشد روانشناسی

 

روانشناسی رشد:

با توجه به تغییراتی که در مباحث مورد توجه طراحان رخ داده است مطالعه مباحث همه منابع معرفی شده رشد ضروری است اما آیا شدنی است؟  ویراست دوم مجموعه روانشناسی رشد روان آموز که توسط زینب خجوی، رتبه دو دکتری روانشناسی و رتبه شش ارشد روانشناسی بالینی تهیه شده است کامل ترین مجموعه روانشناسی رشد را در اختیار شما می گذارد. قبلا مجموعه های دیگر مثل سنجش امیرکبیرو پوران پژوهش را نیز معرفی می کردیم اما با توجه به آخرین ویرایش مجموعه روان آموز نیازی به هزینه کردن برای خرید کتاب دیگری نمی بینیم چون سایر کتب کامل نیستند. همچنین با توجه به تعدد منابع این درس، کسانی که فرصت محدود یا شرایط خاصی دارند، می توانند مجموعه روان آموز را جایگزین منبع اصلی کنند. درباره کتاب لورابرک باید بگویم که قبلا این کتاب کمتر مدنظر طراح بود اما دو سال است که هم از جلد یک هم جلد دو سوال طرح می شود. خواندن کل این کتاب برای همه سخت است بنابراین تلاش ما این بوده که تماام جزئیات هر دو جلد در مجموعه قرار بگیرد تا اگر فرصت مطالعه نداشتید به این مجموعه اکتفا کنید. همچنین متن کتاب ژنتیک برای اکثر دوستان سخت است و مجموعه تلاش کرده که بیان روان تری داشته باشد. اما کتاب کرین را به همه توصیه می کنیم که بخوانند چون بسیار شیرین است. پس اولویت ها را می توان کرین و مباحث مهمی از لورابرک (در جلد یک و جلد دو) دانست.

آسیب شناسی روانی (روانشناسی مرضی) و روانشناسی کودکان استثنائی:

منبع اول این درس با توجه به تغییرات چند سال اخیر کتاب آسیب شناسی بر اساس DSM-5 آقای گنجی است. برای سرمایه گذاری بیشتر برای کسانی که وقت مناسب دارند خلاصه روانپزشکی کاپلان و سادوک پیشنهاد می شود با این تذکر که همه قسمت های کتاب نیاز به خواندن ندارد (بخش های زیستی را حذف کنید. فقط اختلالات را بخوانید). برای باقی کتب مثل هالجین، سلیگمن، دادستان توصیه می شود که منتظر یک خلاصه خوب از مجموعه روان آموز باشید. در حال حاضر مجموعه ای مناسب و کامل نمی بینم که به شما معرفی کنم. پس بهتر است که فعلا تمرکز را بر همان کتاب آقای گنجی بگذارید. فلش کارت های موجود در نارنگی به خوبی تمام نکات گنجی را پوشش می دهد. مجموعه فلش کارت آسیب یک، علاوه بر گنجی نکات کاپلان و سادوک را نیز شامل می شود. در آینده نکات کاپلان به آسیب ۲ هم اضافه خواهد شد.

برای استثنائی در حال بررسی اولویت اول بر اساس کنکور ۹۶ هستیم. لطفا منتظر باشید. کتاب جمع بندی و تست زنی که در حال حاضر مناسبترین است، کتاب سنجش امیرکبیر است.

ضرایب دروس کنکور ارشد روانشناسی

 

روانشناسی بالینی (فقط برای گرایش بالینی):

این درس منابع متعددی دارد که شاید هیچ کس نمی تواند همه آنها را بخواند. کتاب اصلی برای این درس کتاب فیرس است. اگر کنکور ساده بیاید همه سوالات با این کتاب قابل پاسخ است. اما طبق سال های پیش مطالعه کتاب کرامر نیز توصیه می شود، می توانید در مطالعه اول از کتاب فیرس خلاصه خوبی تهیه کنید و در دوره های بعد فقط خلاصه را بخوانید تا فرصت داشته باشید که کتاب کرامر را نیز بخوانید. البته خلاصه بسیار خوب و کاملی از کرامر روی سایت داریم و دوستان می توانند در صورتی که فرصت ندارند از آن استفاده کنند. برای بخش نظریه های روان درمانی کتاب پروچاسکا را توصیه می کنیم که می توانید اگر نگران زمان هستید از نظریاتی شروع کنید که سوالات بیشتری داشته اند. اما این کتاب برای فقط کسانی توصیه می شود که زمان و سرعت بالایی دارند در غیر این صورت بهتر است خلاصه آن را بخوانید. ما خلاصه خوبی از این کتاب داریم که به زودی منتشر خواهیم کرد. به زودی مجموعه ای از همه این کتب یعنی فیرس، کرامر، پروچاسکا منتشر خواهیم کرد که می توانید از آن برای جمع بندی و تست زنی استفاده کنید. اگر قبل از انتشار آن مجموعه بخواهم بهترین کتاب را معرفی کنم باید بگویم دو کتاب سنجش امیرکبیرو پوران را می توانید با هم بخوانید.

روانشناسی فیزیولوژیک:

مجموعه روانشناسی فیزیولوژیک روان آموز بهترین مجموعه موجود در بازار برای این درس است که تمام مباحث مهم فیزیولوژی از منابع اصلی و تست های سال های گذشته را پوشش می دهد و تنها درسی است که با اطمینان می توان گفت از منبع اصلی آن هم برای کنکور روان تر و مفیدتر است. شاهدش هم درصدهای بالای دوستانی با پایه ضعیف و غیرمرتبط است که کارنامه هایشان را در کانال با درصد ۸۰ به بالا گذاشته ایم. ویراست دوم این مجموعه هم اکنون در سایت موجود است.اما اگر با درس فیزیولوژی مشکل ندارید و قصد مطالعه منبع اصلی دارید، کتاب خداپناهی اولویت اول شماست.  از کتاب دکتر روحانی می توانید فقط بخش غدد درون ریز را بخوانید. منبع بعدی برای سرمایه گذاری بیشتر کتاب دکتر معظمی است که می توانید فقط بخش های غیرمشترک آن با خداپناهی را بخوانید. این درس بسیار فرار است. توصیه ما اکیدا این است که هر روز فلش کارت های نرم افزار نارنگی را بخوانید که تماام نکات این مجموعه را پوشش می دهد. درباره کتاب پوران پزوهش نوشته دکتر پیری عزیز که از همکاران خوبم هستند، باید بگویم این کتاب ایشان برای درصد بالا کافی نیست ولی اگر کسی خیلی در این درس ضعیف باشد و نمی تواند سرمایه گذاری زیادی بکند کتاب مناسبی خواهد بود. به علاوه قطعا کلاس دکتر پیری هم به او کمک خواهد کرد.

برای درس انگیزش و هیجان اولویت با کتاب دکتر خداپناهی است. برای جمع بندی و  تست زنی این درس در حال بررسی بهترین کتاب کمک آموزشی هستیم.

نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد 96 روانشناسی

علم النفس:

مثل قبل، دو کتاب ذکر شده در جدول یعنی کتاب دکتر احدی و بنی جمال و کتاب  دکتر احمدی منابع اصلی هستند اما طبق تغییرات دو سال اخیر لازم است که حتما کتاب دکتر کجباف مطالعه شود. از آنجا که در کتب موسسات کتاب دکتر کجباف به خوبی پوشش داده نشده، توصیه این است که اگر فرصت کافی ندارید، کتاب دکتر کجباف را همراه کتاب سنجش امیرکبیر بخوانید که فعلا کامل ترین است.

روانشناسی عمومی (فقط برای گرایش عمومی):

منبع اصلی این درس مشخص و کتاب روانشناسی هلیگارد است. منبع پیشنهادی بعدی کتاب دکتر گنجی است.

 

  • منابع آزمون علوم انسانی منابع آزمون علوم انسانی

آزمون آزمایشی کارشناسی ارشد روانشناسی

آزمون ارشد روانشناسی

آزمون های آزمایشی کارشناسی ارشد روانشناسی

آزمون کارشناسی ارشد روانشناسی

ارشد روانشناسی

بسته آموزشی کارشناسی ارشد روانشناسی

بهترین گرایش روانشناسی

جدیدترین منابع آزمون کارشناسی ارشد روانشناسی

جزوات کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی

دروس امتحانی کارشناسی ارشد روانشناسی

رشته های کارشناسی ارشد روانشناسی

سنجش تکمیلی امیرکبیر

سوالات آزمون کارشناسی ارشد روانشناسی

مشاوره آزمون کارشناسی ارشد روانشناسی

مشاوره کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی

منابع آزمون ارشد روانشناسی

منابع آزمون ارشد روانشناسی ۹۶

منابع آزمون ارشد روانشناسی ۹۷

منابع آزمون ارشد روانشناسی ۹۸

منابع آزمون ارشد روانشناسی ۹۹

منابع آزمون کارشناسی ارشد روانشناسی

منابع آزمون کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی

منابع آزمون کارشناسی ارشد روانشناسی تضمینی

منابع آزمون کارشناسی ارشد روانشناسی سراسری

منابع آزمون کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی

منابع آزمون کارشناسی ارشد روانشناسی ۹۶

منابع آزمون کارشناسی ارشد روانشناسی ۹۷

منابع آزمون کارشناسی ارشد روانشناسی ۹۸

منابع آزمون کارشناسی ارشد روانشناسی ۹۹

منابع ارشد روانشناسی

منابع ارشد روانشناسی ۹۶

منابع ارشد روانشناسی ۹۷

منابع ارشد روانشناسی ۹۸

منابع ارشد روانشناسی ۹۹

منابع کارشناسی ارشد روانشناسی

منابع کارشناسی ارشد روانشناسی ۹۶

منابع کارشناسی ارشد روانشناسی ۹۷

منابع کارشناسی ارشد روانشناسی ۹۸

منابع کارشناسی ارشد روانشناسی ۹۹

منابع کنکور ارشد روانشناسی

منابع کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی

کارشناسی ارشد روانشناسی

کارشناسی ارشد روانشناسی دانشگاه آزاد

کنکور ارشد روانشناسی

کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی

گرایش های ارشد روانشناسی

گرایش های کارشناسی ارشد روانشناسی

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی